İADE/DEĞİŞİM İŞLEMLERİNİ NASIL YAPARIM?

Point Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak satışa sunduğumuz her ürüne güveniyoruz ama siz herhangi bir sebepten ötürü memnun değilseniz ürünü zarar görmemiş şekilde, orjinal kutusu,ambalajı ve aksesuarlarıyla ve orjinal faturasıyla birlikte  bize gönderek iade/değişim sağlayabilirsiniz.

İade/değişim için “İletişim”bölümünde yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir ve iade/değişim için talebini orjinal faturanın arkasına “Değişimdir” ya da “İadedir” ibaresiyle ürünlerle birlilkte gönderebilirsiniz.

-Ürünlerin geri gönderimini de karşı ödemeli olarak MNG kargo aracılığıya Zafer Mahallesi İmalat 8.Sokak No24 Çorlu/TEKİRDAĞ adresine gönderebilirsiniz.

– Kampanyalardan ya da indirimli ürünlerden yararlanılan bir ürünün iadesi/değişimi  için kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa iade/değişim bu tutar üzerinden yapılır. Ancak, kampanya ya da indirim sona ermişse ürün iadesi/değişimi ile  ilgili ücret iadesi kampanyanın iptali göz önünde bulundurularak yapılır.

– İade işlemi  , satın alma işlemi sırasında kullanılan ödeme yöntemiyle  gerçekleştirilir.Kredi kartı ile yapılan işlemin iadesinde nakit iadesi yapılması mümkün değildir. Ürünün satın alınması aşamasında  Banka havalesi/EFT yöntemi kullanılmışsa , ürün tutarı 10 gün içinde ödenir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün tutarının iadesi, bankaya 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Bankadan hesabınıza iadenin yapılması ilgilibankanın prosedürlerine tabii olmakla birlikte 14 gün içerisinde yapılmaktadır. İlgili tutarın bankaya iade edilmesinden sonraki süre, banka işlem süreçleri ile ilgilidir. Kredi kartı iadeleri, Bankaların mevcut iade prosedürleri çerçevesinde ve  bankalar ile yapılmış sözleşmeler dâhilinde yapılmaktadır. Bu çerçevede taksitli alışveriş iadelerinde  ürün kaç taksit ile alındı ise  banka ödemeyi de aynı taksit miktarı ile gerçekleştirmektedir.

 

-İade/değişim için ürünleri zarar görmemiş şekilde orjinal kutusu ve faturası ile birlikte  ürünleri teslim aldığınız tarihten  itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Ayrıca her türlü talep ve memnuniyetsizlikleriniz için info@pointmetal.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilrsiniz.

 

İade/Değişim için Adres:

Point Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Zafer Mahallesi İmalat 8.Sokak No24 Çorlu/TEKİRDAĞ

 

İade ve iptalle ilgili daha fazla bilgi alabilmek için ”Mesafeli satış sözleşmesi” ve Ön bilgilendirme formu”na göz atabilir ya da  bizimle info@pointmetal.com.tr adresinden, 0 (850) 305 37 44 no’lu destek hattından ve websitemizde yer alan whatsapp destek hattından iletişime geçebilirsiniz.

NOT: Özel kesim ürünlerin iptal ve iadesi yapılamamaktadır. Detaylı bilgi alabilmek için mesafeli satış sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.